BAS40HMFHT116
LAPIS SemiconductorLAPIS Semiconductor
BAS40HMFHT116 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BAS40HMFHT116
Producent / Mærke: LAPIS Semiconductor
Produkt beskrivelse AUTOMOTIVE SCHOTTKY BARRIER DIOD
Dataark: 1.BAS40HMFHT116.pdf2.BAS40HMFHT116.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BAS40HMFHT116
Varenummer BAS40HMFHT116 Fabrikant LAPIS Semiconductor
Beskrivelse AUTOMOTIVE SCHOTTKY BARRIER DIOD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3332277 pcs Datablad 1.BAS40HMFHT116.pdf2.BAS40HMFHT116.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 40mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SSD3 Fart Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Serie Automotive, AEC-Q101 Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Andre navne BAS40HMFHT116TR
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 120mA (DC) Surface Mount SSD3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 10µA @ 40V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 120mA (DC)