RF2001T2D
LAPIS SemiconductorLAPIS Semiconductor
RF2001T2D Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RF2001T2D
Producent / Mærke: LAPIS Semiconductor
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220FN
Dataark: RF2001T2D.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RF2001T2D
Varenummer RF2001T2D Fabrikant LAPIS Semiconductor
Beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220FN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 131025 pcs Datablad RF2001T2D.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 930mV @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package TO-220FN Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 30ns
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-220-3 Full Pack
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 10µA @ 200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 10A