PRB.M0.2GL.LC39R
LEMOLEMO
LEMO
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PRB.M0.2GL.LC39R
Producent / Mærke: LEMO
Produkt beskrivelse CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP
Dataark: PRB.M0.2GL.LC39R.pdf
  • Besked
Specifikationer for PRB.M0.2GL.LC39R
Varenummer PRB.M0.2GL.LC39R Fabrikant LEMO
Beskrivelse CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6548 pcs Datablad PRB.M0.2GL.LC39R.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder Cup
Afskærmning Unshielded Shell Størrelse, MIL -
Shell Størrelse - Indsæt M02 Shell Materiale Polysulfone (PSU)
Shell Finish - Serie 1P
Emballage Bulk Orientering B
Driftstemperatur -50°C ~ 150°C Antal positioner 2
Monteringstype Free Hanging (In-Line) Monteringsfunktion -
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Indsæt materiale Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected Funktioner Backshell
Fastgørelsestype Push-Pull, Detent Lock Detaljeret beskrivelse 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Nuværende vurdering 10A Kontaktmateriale -
Kontakt Afslut tykkelse - Parring - Kontakt Afslut - Parring Gold
Tilslutningstype Receptacle, Female Sockets Farve Gray, Red
Kabelåbning 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm) Backshell Materiale, Plating Polysulfone (PSU)