PRB.M0.2GL.LC52G
LEMOLEMO
LEMO
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PRB.M0.2GL.LC52G
Producent / Mærke: LEMO
Produkt beskrivelse CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP
Dataark: PRB.M0.2GL.LC52G.pdf
  • Besked
Specifikationer for PRB.M0.2GL.LC52G
Varenummer PRB.M0.2GL.LC52G Fabrikant LEMO
Beskrivelse CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3535 pcs Datablad PRB.M0.2GL.LC52G.pdf
Spændingsbedømmelse - Afslutning Solder Cup
Afskærmning Unshielded Shell Størrelse, MIL -
Shell Størrelse - Indsæt M02 Shell Materiale Polysulfone (PSU)
Shell Finish - Serie 1P
Emballage Bulk Orientering B
Driftstemperatur -50°C ~ 150°C Antal positioner 2
Monteringstype Free Hanging (In-Line) Monteringsfunktion -
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Brandbarhed Rating -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Indsæt materiale Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected Funktioner Backshell
Fastgørelsestype Push-Pull, Detent Lock Detaljeret beskrivelse 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Nuværende vurdering 10A Kontaktmateriale -
Kontakt Afslut tykkelse - Parring - Kontakt Afslut - Parring Gold
Tilslutningstype Receptacle, Female Sockets Farve Gray
Kabelåbning 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm) Backshell Materiale, Plating Polysulfone (PSU)