LM2575HVT-15/NOPB
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575HVT-15/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 15V 1A TO220-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
45 pcs
135 pcs
540 pcs
1035 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575HVT-15/NOPB
Varenummer LM2575HVT-15/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 15V 1A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15209 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-5
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LM2575HVT-15/NOPB
LM2575HVT15NOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 52kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 15V 1 Output 1A TO-220-5 Nuværende - Output 1A