LM2575HVT-3.3/LF03
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575HVT-3.3/LF03
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
135 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575HVT-3.3/LF03
Varenummer LM2575HVT-3.3/LF03 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24767 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 52kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A TO-220-5 Formed Leads
Nuværende - Output 1A Basenummer LM2575
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM2575HVT-15/LF03
LM2575HVT-15/LF03
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 15V 1A TO220-5
På lager: 21586 pcs
Hent:
RFQ
LM2575HVT-15/NOPB
LM2575HVT-15/NOPB
producenter: N/A
På lager: 15209 pcs
Hent:
RFQ
LM2575HVT-3.3
LM2575HVT-3.3
Beskrivelse: IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5