LM2575T-12/LB03
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575T-12/LB03
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
180 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575T-12/LB03
Varenummer LM2575T-12/LB03 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29927 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 52kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A TO-220-5 Formed Leads
Nuværende - Output 1A Basenummer LM2575