LM2575T-12/LF03
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575T-12/LF03
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
45 pcs
135 pcs
540 pcs
1035 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575T-12/LF03
Varenummer LM2575T-12/LF03 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40318 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-5 Formed Leads
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-35120-5
LM2575T-12/LF03-ND
LM2575T12LF03
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 52kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A TO-220-5 Formed Leads Nuværende - Output 1A