LM2677SX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2677SX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7
  • Besked
Specifikationer for LM2677SX-3.3
Varenummer LM2677SX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6276 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 8V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-7 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 260kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 5A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Nuværende - Output 5A Basenummer LM2677