LM2852YMXA-1.2
Produkt oversigt
Varenummer: LM2852YMXA-1.2
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 1.2V 2A SYNC 14TSSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
188 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2852YMXA-1.2
Varenummer LM2852YMXA-1.2 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 1.2V 2A SYNC 14TSSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21962 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.2V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.85V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 14-HTSSOP Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 500kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.2V 1 Output 2A 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Nuværende - Output 2A Basenummer LM2852