LM2937ET-15
Produkt oversigt
Varenummer: LM2937ET-15
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 15V 500MA TO220-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
315 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2937ET-15
Varenummer LM2937ET-15 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 15V 500MA TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 65624 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LM2937ET-15
LM2937ET-15-ND
LM2937ET15
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 500mA TO-220-3 Strøm - Forsyning (Max) 20mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA Nuværende - Output 500mA