LM2937ET-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2937ET-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
315 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2937ET-3.3
Varenummer LM2937ET-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 64611 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA TO-220-3
Strøm - Forsyning (Max) 125mA Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -
Basenummer LM2937
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM2937ET-3.3/NOPB
LM2937ET-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3