LM3530UME-40/NOPB
Produkt oversigt
Varenummer: LM3530UME-40/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC LED DRIVER RGLTR DIM 12DSBGA
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM3530UME-40/NOPB
Varenummer LM3530UME-40/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC LED DRIVER RGLTR DIM 12DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 89103 pcs Datablad
Spænding - Supply (Min) 2.7V Spænding - Forsyning (Max) 5.5V
Spænding - Output 40V Type DC DC Regulator
Topologi Step-Up (Boost) Leverandør Device Package 12-µSMD (1.22x1.62)
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 12-XFBGA Andre navne LM3530UME-40/NOPBTR
LM3530UME-40TR
LM3530UME-40TR-ND
LM3530UME40NOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Intern switch (s) Yes
Frekvens 500kHz Dæmpning PWM
Detaljeret beskrivelse LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 30mA 12-µSMD (1.22x1.62) Nuværende - Output / Channel 30mA