LM3674MFX-2.8
Produkt oversigt
Varenummer: LM3674MFX-2.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC SOT23
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3674MFX-2.8
Varenummer LM3674MFX-2.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC SOT23 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5797 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.8V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.7V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -30°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 2MHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.8V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753
Nuværende - Output 600mA Basenummer LM3674