LM3676SD-1.5
Produkt oversigt
Varenummer: LM3676SD-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3676SD-1.5
Varenummer LM3676SD-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7031 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.9V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 8-WSON (3x3) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM3676SD-1.5TR Driftstemperatur -30°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 600mA 8-WFDFN Exposed Pad Nuværende - Output 600mA