LM3743MMX-300
Produkt oversigt
Varenummer: LM3743MMX-300
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 10MSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3743MMX-300
Varenummer LM3743MMX-300 Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 3402 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 3 V ~ 5.5 V Topologi Buck
Synkron Rectifier Yes Leverandør Device Package 10-VSSOP
Serie - Serielle grænseflader -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type Transistor Driver Outputfaser 1
Output Configuration Positive Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 300kHz Duty Cycle (Max) 91%