LM3743MM-300
Produkt oversigt
Varenummer: LM3743MM-300
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 10MSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3743MM-300
Varenummer LM3743MM-300 Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 4646 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 3 V ~ 5.5 V Topologi Buck
Synkron Rectifier Yes Leverandør Device Package 10-VSSOP
Serie - Serielle grænseflader -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type Transistor Driver Outputfaser 1
Output Configuration Positive Andre navne LM3743MM-300CT
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Fungere Step-Down Frequency - Switching 300kHz