LM3940ISX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM3940ISX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1A DDPAK/TO263-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM3940ISX-3.3
Varenummer LM3940ISX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 1A DDPAK/TO263-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 71018 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7.5V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM3940ISX-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C