LM3940LDX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM3940LDX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A 8WSON
  • Besked
Specifikationer for LM3940LDX-3.3
Varenummer LM3940LDX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5765 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 7.5V
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A 8-WSON (4x4)
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -