LM5007MM/NOPB
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM5007MM/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8VSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM5007MM/NOPB
Varenummer LM5007MM/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8VSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33879 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Udgang (Max) 73V
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 75V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-VSSOP Serie -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne *LM5007MM/NOPB
LM5007MM/NOPBCT
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching -
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 500mA 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Nuværende - Output 500mA
Basenummer LM5007
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM5007MM
LM5007MM
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 0.5A 8VSSOP