LM5007SD/NOPB
Produkt oversigt
Varenummer: LM5007SD/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8WSON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM5007SD/NOPB
Varenummer LM5007SD/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52919 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Udgang (Max) 73V
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 75V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne LM5007SD/NOPBTR
LM5007SDNOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching -
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 500mA 8-WDFN Exposed Pad Nuværende - Output 500mA