LM76002QRNPRQ1
Produkt oversigt
Varenummer: LM76002QRNPRQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 2.5A 30WQFN
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM76002QRNPRQ1
Varenummer LM76002QRNPRQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 2.5A 30WQFN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 26782 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1V Spænding - Udgang (Max) 57V
Spænding - Indgang (Min) 3.5V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 30-WQFN (6x4) Serie Automotive, AEC-Q100
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fungere Step-Down
Frequency - Switching 300kHz ~ 2.2MHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 2.5A 30-WFQFN Exposed Pad
Nuværende - Output 2.5A