LM76003EVM-500K
Produkt oversigt
Varenummer: LM76003EVM-500K
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse EVAL BOARD FOR LM76003
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM76003EVM-500K
Varenummer LM76003EVM-500K Fabrikant N/A
Beskrivelse EVAL BOARD FOR LM76003 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 1830 pcs Datablad
Spænding - Output 3.3V Spænding - Indgang 3.5 V ~ 60 V
Udnyttet IC / Del LM76003 Medfølgende indhold Board(s)
Serie - Regulator Topologi Buck
Udgange og Type 1, Non-Isolated Andre navne 296-48012
LM76003EVM-500K-ND
Bemærk - Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hovedformål DC/DC, Step Down Frequency - Switching 500kHz
Detaljeret beskrivelse LM76003 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board Nuværende - Output 3.5A