LMR16006XDDCT
Produkt oversigt
Varenummer: LMR16006XDDCT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.6A 6SOT
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LMR16006XDDCT
Varenummer LMR16006XDDCT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.6A 6SOT Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44794 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.765V Spænding - Udgang (Max) 55V
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TSOT-23-6 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-38546-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 700kHz