LMR16006XEVM
Produkt oversigt
Varenummer: LMR16006XEVM
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse EVAL BOARD FOR LMR16006X
Dataark:
RoHs Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for LMR16006XEVM
Varenummer LMR16006XEVM Fabrikant N/A
Beskrivelse EVAL BOARD FOR LMR16006X Blyfri Status / RoHS Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Mængde Tilgængelig 3843 pcs Datablad
Spænding - Output 5V Spænding - Indgang 6 V ~ 60 V
Udnyttet IC / Del LMR16006 Medfølgende indhold Board(s)
Serie SIMPLE SWITCHER® Regulator Topologi Buck
Udgange og Type 1, Non-Isolated Andre navne 296-43455
LMR16006XEVM-ND
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Hovedformål DC/DC, Step Down
Blyfri Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable Frequency - Switching 700kHz
Detaljeret beskrivelse LMR16006 SIMPLE SWITCHER® DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board Nuværende - Output 600mA