LMS1587CSX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LMS1587CSX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LMS1587CSX-3.3
Varenummer LMS1587CSX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 47561 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.3V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 13V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LMS1587CSX-3.3TR Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 3A DDPAK/TO-263-3 Strøm - Forsyning (Max) 13mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 7mA Nuværende - Output 3A