LP2982IM5X-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LP2982IM5X-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 50MA SOT23-5
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2982IM5X-2.5
Varenummer LP2982IM5X-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 50MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6987 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.33V @ 80mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LP2982IM5X-2.5 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 50mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 1.4mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 50mA