LP2982IM5X-3.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP2982IM5X-3.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.8V 50MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2982IM5X-3.8
Varenummer LP2982IM5X-3.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.8V 50MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5918 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.33V @ 80mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.8V 50mA SOT-23-5
Strøm - Forsyning (Max) 1.4mA Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA
Nuværende - Output 50mA Kontrolfunktioner Enable