LP38690DTX-2.5
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP38690DTX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP38690DTX-2.5
Varenummer LP38690DTX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6901 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.3V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package TO-252-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1A TO-252-3
Strøm - Forsyning (Max) 100µA Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -
Basenummer LP38690
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP38690DTX-2.5/NOPB
LP38690DTX-2.5/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1A TO252-3