LP38690DTX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP38690DTX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP38690DTX-3.3
Varenummer LP38690DTX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 106680 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package TO-252-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 55dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP38690DTX-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A TO-252-3 Strøm - Forsyning (Max) 100µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA Nuværende - Output 1A
Kontrolfunktioner - Basenummer LP38690
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP38690DTX-3.3/NOPB
LP38690DTX-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3