LP5900SD-1.5
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP5900SD-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP5900SD-1.5
Varenummer LP5900SD-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3509 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.15V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 6-WSON (2.2x2.5) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP5900SD-1.5TR Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA 6-WSON (2.2x2.5) Strøm - Forsyning (Max) 230µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 50µA Nuværende - Output 150mA