LP5907A28YKMR
Produkt oversigt
Varenummer: LP5907A28YKMR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 250MA
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP5907A28YKMR
Varenummer LP5907A28YKMR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 250MA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 451770 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-DSBGA (0.65x0.65) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 4-XFBGA, DSBGA PSRR 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC 1 Output 250mA 4-DSBGA (0.65x0.65)
Strøm - Forsyning (Max) 425µA Nuværende - Quiescent (Iq) 25µA
Nuværende - Output 250mA Kontrolfunktioner Enable