LP5951MF-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP5951MF-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP5951MF-1.8
Varenummer LP5951MF-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6473 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 60dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP5951MF-1.8TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 70µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 55µA Nuværende - Output 150mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP5951
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP592201EVM
LP592201EVM
producenter: N/A
Beskrivelse: EVAL BOARD FOR LP5922
På lager: 1645 pcs
Hent:
RFQ
LP5951MF-1.5/NOPB
LP5951MF-1.5/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5