SN74ALS240ADBR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74ALS240ADBR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74ALS240ADBR
Varenummer SN74ALS240ADBR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 191422 pcs Datablad
Spænding - på stat 2 Spænding - Opdeling 20-SSOP
Timing 15mA, 24mA Shell Style 4.5 V ~ 5.5 V
Serie 74ALS RoHS Status Tape & Reel (TR)
Polarisering 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) Output Type Push-Pull
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal bit pr. Element Buffer, Inverting