SN74ALS240ADWRE4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74ALS240ADWRE4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74ALS240ADWRE4
Varenummer SN74ALS240ADWRE4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 212182 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 20-SOIC
Serie 74ALS Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal elementer 2
Antal bit pr. Element 4 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Buffer, Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-SOIC Nuværende - Output High, Low 15mA, 24mA