SN74F157ANG4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F157ANG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DATA SELECT/MUX QUAD 16-DIP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1850 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74F157ANG4
Varenummer SN74F157ANG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DATA SELECT/MUX QUAD 16-DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 352561 pcs Datablad
Spændingsforsyningskilde Single Supply Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Type Multiplexer Leverandør Device Package 16-PDIP
Serie 74F Emballage Tube
Pakke / tilfælde 16-DIP (0.300", 7.62mm) Andre navne SN74F157ANE4
SN74F157ANE4-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Uafhængige kredsløb 1 Detaljeret beskrivelse Multiplexer 4 x 2:1 16-PDIP
Nuværende - Output High, Low 1mA, 20mA Kredsløb 4 x 2:1