SN74F157ANSR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F157ANSR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DATA SELECT/MUX QUAD 16SO
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74F157ANSR
Varenummer SN74F157ANSR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DATA SELECT/MUX QUAD 16SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 517960 pcs Datablad
Spændingsforsyningskilde Single Supply Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Type Multiplexer Leverandør Device Package 16-SO
Serie 74F Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Andre navne SN74F157ANSRE4
SN74F157ANSRE4-ND
SN74F157ANSRG4
SN74F157ANSRG4-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Uafhængige kredsløb 1 Detaljeret beskrivelse Multiplexer 4 x 2:1 16-SO
Nuværende - Output High, Low 1mA, 20mA Kredsløb 4 x 2:1