SN74F161ANG4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F161ANG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16-DIP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1350 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74F161ANG4
Varenummer SN74F161ANG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16-DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 353432 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5V ~ 5.5V Trigger Type Positive Edge
Timing Synchronous Leverandør Device Package 16-PDIP
Serie 74F Nulstil Asynchronous
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Andre navne SN74F161ANE4
SN74F161ANE4-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C
Antal elementer 1 Antal bit pr. Element 4
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Binary Counter Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Retning Up Detaljeret beskrivelse Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-PDIP
Count Rate 100MHz Basenummer 74F161