SN74F161ANSR
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F161ANSR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC SYNC BINARY COUNTER 16SO
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for SN74F161ANSR
Varenummer SN74F161ANSR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC SYNC BINARY COUNTER 16SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 347977 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5V ~ 5.5V Trigger Type Positive Edge
Timing Synchronous Leverandør Device Package 16-SO
Serie 74F Nulstil Asynchronous
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Andre navne 296-13185-2
SN74F161ANSRE4
SN74F161ANSRE4-ND
SN74F161ANSRG4
SN74F161ANSRG4-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C
Antal elementer 1 Antal bit pr. Element 4
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Binary Counter Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Retning Up Detaljeret beskrivelse Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-SO
Count Rate 100MHz Basenummer 74F161