SN74F543NSRG4
Produkt oversigt
Varenummer: SN74F543NSRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC TRANSCVR NON-INVERT 5.5V 24SO
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for SN74F543NSRG4
Varenummer SN74F543NSRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC TRANSCVR NON-INVERT 5.5V 24SO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3075 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 24-SO
Serie 74F Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 24-SOIC (0.209", 5.30mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal elementer 1
Antal bit pr. Element 8 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Transceiver, Non-Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element 3-State Output 24-SO Nuværende - Output High, Low 3mA, 24mA; 15mA, 64mA
Basenummer 74F543
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
SN74F573DW
SN74F573DW
producenter: N/A
Beskrivelse: IC OCT D-TYPE LATCH 20-SOIC
På lager: 99365 pcs
Hent:
RFQ
SN74F573N
SN74F573N
producenter: N/A
Beskrivelse: IC OCT D-TYPE LATCH 20-DIP
På lager: 138320 pcs
Hent:
RFQ
SN74F543NSR
SN74F543NSR
Beskrivelse: IC TRANSCVR NON-INVERT 5.5V 24SO