TPS40100RGE
Produkt oversigt
Varenummer: TPS40100RGE
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 24QFN
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for TPS40100RGE
Varenummer TPS40100RGE Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 4795 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 4.5 V ~ 18 V Topologi Buck
Synkron Rectifier Yes Leverandør Device Package 24-VQFN (4x4)
Serie - Serielle grænseflader -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-VFQFN Exposed Pad
Output Type Transistor Driver Outputfaser 1
Output Configuration Positive Andre navne 296-18072
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 100kHz ~ 600kHz