TPS549D22RVFR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS549D22RVFR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 40A 40LQFN
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS549D22RVFR
Varenummer TPS549D22RVFR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 40A 40LQFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16339 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.6V Spænding - Udgang (Max) 5.5V
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 22V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 40-LQFN-CLIP (7x5) Serie SWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 40-PowerLFQFN
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching Selectable Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 40A 40-PowerLFQFN
Nuværende - Output 40A