TPS70251PWP
Produkt oversigt
Varenummer: TPS70251PWP
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V/1.8V 20HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
70 pcs
140 pcs
560 pcs
1050 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS70251PWP
Varenummer TPS70251PWP Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V/1.8V 20HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16404 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.28V @ 500mA, - Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V, 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 20-HTSSOP Serie -
Pakke / tilfælde 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) PSRR 60dB (1KHz), 50dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-8019-5 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 2 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 1.8V 500mA, 250mA 20-HTSSOP Strøm - Forsyning (Max) 230µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 190µA Nuværende - Output 500mA, 250mA