TPS70251PWPRG4
Produkt oversigt
Varenummer: TPS70251PWPRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V/1.8V 20HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS70251PWPRG4
Varenummer TPS70251PWPRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V/1.8V 20HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39131 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.28V @ 500mA, - Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V, 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package 20-HTSSOP Serie -
Pakke / tilfælde 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) PSRR 60dB (1KHz), 50dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 1.8V 500mA, 250mA 20-HTSSOP
Strøm - Forsyning (Max) 230µA Nuværende - Quiescent (Iq) 190µA
Nuværende - Output 500mA, 250mA Kontrolfunktioner Enable, Power Good, Reset, Sequencing