TPS71928-28DRVT
Produkt oversigt
Varenummer: TPS71928-28DRVT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS71928-28DRVT
Varenummer TPS71928-28DRVT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 76245 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.4V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-32547-2
TPS71928-28DRVT-ND
TPS7192828DRVT
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 2 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.8V 200mA 6-SON (2x2) Strøm - Forsyning (Max) 250µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 160µA Nuværende - Output 200mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer TPS71928
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TPS71921-22DRVT
TPS71921-22DRVT
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN 2.1V/2.2V 200MA 6SON
På lager: 80926 pcs
Hent:
RFQ
TPS71921-22DRVR
TPS71921-22DRVR
producenter: N/A
På lager: 117068 pcs
Hent:
RFQ
TPS71928-28DRVTG4
TPS71928-28DRVTG4
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6SON