TPS71933-28DRVR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS71933-28DRVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V/2.8V 200MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS71933-28DRVR
Varenummer TPS71933-28DRVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V/2.8V 200MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 134918 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.4V @ 200mA, 0.4V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V, 2.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-21661-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 2 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 2.8V 200mA 6-SON (2x2) Strøm - Forsyning (Max) 250µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 160µA Nuværende - Output 200mA