UA78L10ACDR
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UA78L10ACDR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 10V 100MA 8SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UA78L10ACDR
Varenummer UA78L10ACDR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 10V 100MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 676174 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.7V @ 40mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 10V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 25V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 44dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-24391-2
UA78L10ACDR-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 100mA 8-SOIC Nuværende - Output 100mA