25LC080/P
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
Micrel / Microchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25LC080/P
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC EEPROM 8K SPI 2MHZ 8DIP
Dataark: 25LC080/P.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
480 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25LC080/P
Varenummer 25LC080/P Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC EEPROM 8K SPI 2MHZ 8DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 116557 pcs Datablad 25LC080/P.pdf
Skriv cyklus Tid - Ord, Side 5ms Spænding - Supply 2.5 V ~ 5.5 V
Teknologi EEPROM Leverandør Device Package 8-PDIP
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-DIP (0.300", 7.62mm) Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hukommelsestype Non-Volatile Hukommelsesstørrelse 8Kb (1K x 8)
Memory Interface SPI Hukommelsesformat EEPROM
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse EEPROM Memory IC 8Kb (1K x 8) SPI 2MHz 8-PDIP
Urfrekvens 2MHz Basenummer 25LC080