25LC080/SN
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
25LC080/SN Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25LC080/SN
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC EEPROM 8K SPI 2MHZ 8SOIC
Dataark: 25LC080/SN.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25LC080/SN
Varenummer 25LC080/SN Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC EEPROM 8K SPI 2MHZ 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 135641 pcs Datablad 25LC080/SN.pdf
Skriv cyklus Tid - Ord, Side 5ms Spænding - Supply 2.5 V ~ 5.5 V
Teknologi EEPROM Leverandør Device Package 8-SOIC
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Andre navne 25LC080SN
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Hukommelsestype Non-Volatile
Hukommelsesstørrelse 8Kb (1K x 8) Memory Interface SPI
Hukommelsesformat EEPROM Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse EEPROM Memory IC 8Kb (1K x 8) SPI 2MHz 8-SOIC Urfrekvens 2MHz