AT89LS52-16AI
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
AT89LS52-16AI Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AT89LS52-16AI
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP
Dataark: AT89LS52-16AI.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for AT89LS52-16AI
Varenummer AT89LS52-16AI Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Mængde Tilgængelig 3201 pcs Datablad AT89LS52-16AI.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 4 V Leverandør Device Package 44-TQFP (10x10)
Fart 16MHz Serie 89LS
RAM-størrelse 256 x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 8KB (8K x 8) tilbehør WDT
Emballage Tray Pakke / tilfælde 44-TQFP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 32 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant EEPROM-størrelse -
Detaljeret beskrivelse 8051 89LS Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10) Datakonvertere -